Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Dopłaty 2020: ARiMR przyjmuje oświadczenia od 2 marca

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa również w tym roku będą mogli złożyć zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020 papierowe oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. W tym roku termin rozpocznie się 2 marca i potrwa do 15 kwietnia 2020 r.

27.02.2020
więcej

Uwaga! Ważna informacja!

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z informacjami, że od jakiegoś czasu na terenie Gminy Łochów pojawiają się osoby, które zachęcają do podpisywania umów dotyczących montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych, informujemy, że Gmina Łochów obecnie nie prowadzi naboru do programu Odnawialne Źródła Energii.

Informujemy również, że jeżeli w przyszłości pojawi się możliwość kolejnej edycji programu OZE z dofinansowaniem dla Mieszkańców zostaną Państwo o tym powiadomieni.

 

26.02.2020
więcej

Ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarestwa

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. 21 lutego ruszył nabór wniosków, który potrwa do 20 kwietnia 2020 r.

[Foto: kalendarzrolnikow.pl]

O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020,  może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. Wnioskodawca powinien zarabiać na produkcji zwierzęcej lub roślinnej, o czym ma świadczyć wykazany  przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł, odnotowany w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku. Konieczna jest także obecność w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Co istotne, przyznanie pomocy w tym obszarze wsparcia nie jest uzależnione od wielkości ekonomicznej gospodarstwa i nie trzeba wykazywać wzrostu wartości dodanej brutto (GVA).

25.02.2020
więcej

Staż w Urzędzie Miejskim w Łochowie

Urząd Miejski w Łochowie przyjmie na staż 2 osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Węgrowie jako bezrobotne oraz spełniające kryteria kwalifikujące do odbycia stażu na stanowisko - technik prac biurowych.

21.02.2020
więcej

Przywracamy Pamięć - Retrospektywy Festiwalu NNW

18.02.2020
więcej