Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Zbiórka Wielkanocna Polacy Kresowym Straceńcom


ostatnai modyfikacja: 02.03.2018
dodane: 02.03.2018

 

Szanowni Państwo
 
W związku z nadchodzącym świętami Wielkanocnymi STOWARZYSZENIE ŁAGIERNIKOW ŻOŁNIERZY AK wraz z mieszkańcami Łochowa organizuje zbiórkę paczek Wielkanocnych, dla Kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich (Litwa, Białoruś, Ukraina). Akcja odbędzie się w dniach 5 - 9 marca 2018 r.
 
Akcja zbiórki społecznej POLACY – KRESOWYM STRACEŃCOM zgłoszonej i zarejestrowanej w MSWIA o numerze „2018/652/OR” jest skierowana do polskich dzieci z bardzo ubogich rodzin oraz dzieci domu dziecka zamieszkujących na terenie Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny oraz Ukrainy a także głównie do ostatnich żyjących na terenie Białorusi, Litwy, Ukrainy żołnierzy Armii Krajowej (i ich najbliższych). Adresatami są potrzebujący kombatanci z szeregów AK z których większość za walkę o Niepodległość Polski młodzieńcze lata spędziła w niewoli okupanta sowieckiego, w okrutnych warunkach łagrów syberyjskich.
 
ZBIERAMY:
• artykuły szkolne dla dzieci i książki,
• elementy patriotyczne i religijne: flagi Polskie, różańce, książeczki do nabożeństwa,
• artykuły spożywcze: kawę, kakao, herbatę, olej, makaron, cukier, szynka w puszce, owoce w puszce, ciastka, czekolada,
• oraz najważniejszy element: kartkę świąteczną z życzeniami.
 
Proszę kontaktować się w tej sprawie z koordynatorem gminnym zbiórki. Jest nim jest Alina Grądzka, pracownik Urzędu Miejskiego w Łochowie, która udzieli Państwu wszystkich informacji związanych z powyższą akcją. Proszę kontaktować się: tel. 25 64 37 814, e-mail: promocja@lochow.pl.
 
Wszystkie informacje dotyczące zbiórki zostaną podane na stronie internetowej Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.
 
Z wyrazami szacunku
 
Burmistrz Łochowa
Robert Gołaszewski
 

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości