Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Tłumacz Języka Migowego

 

Urząd Miejski w Łochowie realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.

 

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  • Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do Urzędu Miejskiego w Łochowie, gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi (Biuro Obsługi Mieszkańca - parter Urzędu Miejskiego w Łochowie). Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem, a pracownikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  • Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram - Kliknięcie linku wywołuje połaczenie z tłumaczem języka migowego. Dzieki czemu tłumacz poredniczy w rozmowie telefonicznej z pracownikiem:

Logo języka migowego - granatowe dłonie na białym tle